(+45) 60 81 82 83 info@swingland.dk

Væggen.

OBS – Ris og ros samt tak for sidst bedes skrives i “Gæstebogen”

 

Væggen er til at søge efter en aftale, eller melde man kommer.
Vi gør opmærksom på at holde sig til ikke at nævne navne, specifike kendetegn. Men holde sig til klubbens regel omkring anonymitet.

Du kan istedet for bruge en specifik situation, eller en breddere beskrivelse af personen eller lign.

Opslag som ikke er passende herinde vil blive slettet uden varsel.

Skriv et nyt indlæg til gæstebogen

 
 
 
 
 
Felter med * er nødvendige.
Du kan få en forhåndsvisning af dig indlæg inden send.

Navn er valgfrit - Men ingen upassende navne.
Scorprofil skal kun udfyldes hvis man har en

Vi ressevere rettigheder til at ændre eller slette opslag som strider imod klubbens regler.
Vi opfordre altid til en høflig tone.
3632 indlæg.
jam67
10. juli 2020 at 20:06
Jeg vil gerne hjælpe dig Mila:)
Den glade dreng
10. juli 2020 at 18:35
Milla. Du tager bare til klubben - de tager godt imod dig - og skulle du møde nogle du kender er de jo på samme sted for det samme som dig. (Har selv mødt kollega der) MHT dresskode - så bestemmer du selv om det skal være eva kostume eller trusser/bh eller fint lingeri. Det først skridt over dørtrinet er det sværeste - så bliver det vanedannende
Mila
10. juli 2020 at 18:24
Jeg har aldrig været på sådan en klub. Kan man komme som alene kvinde? Er der en dresscode? Bærer man mon masker osv? Er lidt bekymret for at møde en kollega eller andre jeg kender ?
Administrator-svar af: Gaffedyret
Hej Mila. Man kan godt komme som single kvinde, Og man behøver ikke en maske på. Man har alm. pli i klubben. Dvs. møder man en som man kender. Så det dropper man klubting fra privatlivet. Dresscode er lingeri eller fetish beklædning. Man kan også være nøgen. Når du evt. kommer i klubben så sig til værterne at du er ny. Så bliver du vist rundt og får forklaret tingene
Vordingborg
10. juli 2020 at 18:22
? Et måske besøg i aften fredag...
Bora
10. juli 2020 at 16:32
"vi" kommer også ?
Isprinsessen
10. juli 2020 at 15:49
Vi kommer i aften sikkert flere gange ?
Suntzu
10. juli 2020 at 07:36
Vi kommer forbi Swingland i aften - og der skal leges igennem. Hvis der er en kvinde der vil prøve at blive bundet op skal I bare sige til.
Henriette
10. juli 2020 at 06:52
så dejlig en aften og så skønt at i er åbnet op igen ? Tak til mine yndlings værter Dan og Birgitte ?
jam67
10. juli 2020 at 06:23
Er der en dejlig kvinde som vi med mig til paraften lørdag.......?
ctbt
9. juli 2020 at 23:05
Håber vi kan komme til paraften ?
Charlotte Hansen
9. juli 2020 at 19:24
Vi er på vej, glæder os til at en hygge aften
settemus
9. juli 2020 at 18:57
vi forventer at komme senere og lege. lisette trænger til fremmed
Flemming Harpelund
9. juli 2020 at 18:26
ER der et birum til folk dernede
Administrator-svar af: Gaffedyret
Hej Harpelund. Vi har ikke et rum dedikeret til Bi folk.
Mand-39
9. juli 2020 at 17:05
Overvejer at tage i klub i aften Skulle der være en kvinde der vil med ?
Gandi
9. juli 2020 at 13:19
Kigger forbi med en lækker kvinde ?
Frisk gut
9. juli 2020 at 09:01
Ser måske forbi fredag hvis der kommer par/kvinder som er nysgerrige på en xtra mand. Skriv gerne her
Gut på 33
9. juli 2020 at 01:58
Har ikke været i svingerklub før, men overvejer det meget, og tænkte måske at komme torsdag, men kommer der nogen man kan have lidt sjov med? 🙂
JogB
8. juli 2020 at 19:01
Forsamlingsforbud hævet til 100 personer nu - vi glæder os vildt til lørdagens par-aften, med mulighed for at møde en masse frække mennesker ?
TallDarkAndSome
8. juli 2020 at 17:20
I'll drop by at 8 and hope for a good evening! ☺️
Bora
8. juli 2020 at 16:28
Jeg kunne godt kikke forbi hvis nogen vil lege ?